Prawie 100 pracowników szpitalu w Neapolu „urywało się” z pracy

24-02-2017, 21:11
aktualizacja: 24-02-2017, 21:11

Kolejna afera we Włoszech z pracownikami, którzy „urywali się” z pracy. Tym razem chodzi o prawie 100 pracowników szpitala publicznego w Neapolu.

Ujawnienie procederu jest wynikiem akcji, w której wykorzystano ukryte kamery i podsłuchy. Wykazała ona, że ponad 100 pracowników szpitala zajmowało się w czasie pracy innymi rzeczami. Jeden z lekarzy grywał w tym czasie w tenisa, pracownik nadzoru szpitala w czasie pracy był szefem kuchni w hotelu pod Neapolem. W piątek rano w areszcie domowym znalazło się 55 pracowników szpitala, m.in. lekarzy, pielęgniarek, techników radiologii oraz pracowników administracji. 50 z nich pozwolono jedynie wyjść do pracy do szpitala.

W ubiegłym roku z inicjatywy rządu Włoch przyjęto prawo ułatwiające zwalnianie pracowników sektora publicznego. Ówczesny premier Matteo Renzo poinformował wówczas nierzetelnych pracowników instytucji publicznych, że „dobre czasy się skończyły”.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, local.it

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Prawie 100 pracowników szpitalu w Neapolu „urywało się” z pracy