Prawie 50 mld zł eksportu

SW
opublikowano: 31-05-2012, 00:00

WAŻNE DANE

Eksport w kwietniu sięgnął 49,3 mld zł, czyli o 7,6 proc. mniej niż w marcu i 8,2 proc. mniej niż rok wcześniej, informuje KUKE. Kwiecień przyniósł sezonowy spadek zainteresowania klientów prowadzeniem działalności zarówno eksportowej, jak i sprzedaży krajowej.

W marcu wzrost aktywności wiązał się m.in. z intensyfikacją zakupów związanych ze wznawianiem produkcji (po typowo słabszym początku roku) oraz zwiększonym zapotrzebowaniem na towary konsumpcyjne w okresie przedświątecznym.

Zdaniem KUKE szacunki potencjału gospodarczego polskich wytwórców oraz zmian w popycie na nasze towary w 2012 r. pozwalają oczekiwać wzrostu eksportu o 10,5 proc., do kwoty 634,2 mld zł.

Wartość dostępnych dla klientów limitów na transakcje eksportowe była w kwietniu niższa niż przed miesiącem o 2,5 proc i o 7,7 proc. wyższa niż rok wcześniej. Suma dostępnych limitów dotyczących ochrony obrotu krajowego w kwietniu obniżyła się w stosunku do marcowej o 2,4 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SW

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu