Prawie 600 dolnośląskich firm skorzysta z unijnego programu

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 24-11-2005, 16:55

589 dolnośląskich małych i średnich przedsiębiorstw otrzyma wsparcie w ramach unijnego Sektorowego Programu Operacyjnego Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw. Wartość dofinansowania wynosi 65 mln zł - poinformowali w czwartek przedstawiciele Wrocławskiej Agencji Rozwoju Regionalnego (WARR).

589 dolnośląskich małych i średnich przedsiębiorstw otrzyma wsparcie w ramach unijnego Sektorowego Programu Operacyjnego Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw. Wartość dofinansowania wynosi 65 mln zł - poinformowali w czwartek przedstawiciele Wrocławskiej Agencji Rozwoju Regionalnego (WARR).

Z programu mogą skorzystać firmy zatrudniające do 10 pracowników, które prowadzą działalność innowacyjną, chcą wprowadzić na rynek nowy produkt lub usługę. "To może być zakup maszyny lub linii produkcyjnej wytwarzającej artykuł, którego do tej pory w danym województwie nie robiono" - wyjaśniła Dorota Juszka z WARR.

Do tej pory podpisano z firmami umowy na kwotę ponad 44 mln zł. Dotacja w ramach programu Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw wypłacana jest po zrealizowaniu przedsięwzięcia, czyli zakupie urządzenia czy zakończeniu budowy i złożeniu rozliczenia przez wnioskodawcę. Wysokość dotacji wynosi, w zależności od miasta, od 30 do 50 proc. wartości inwestycji. W powiecie wrocławskim można się starać maksymalnie o zwrot 40 proc. poniesionych kosztów.

Projekt jest realizowany w trakcie rozłożonych w czasie rund aplikacyjnych. Do tej pory odbyły się trzy. Najbliższy termin składania wniosków mija 29 grudnia.

"Po każdej rundzie zainteresowanie maleje. Myślę, że część przedsiębiorców myli nasze działanie z innym działaniem - 3.4 Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego (dotyczy pomocy finansowej dla mikroprzedsiębiorstw - PAP), ludzie nie rozumieją, że wymagamy innowacyjności w zgłoszonych projektach. Dlatego część firm sparzyła się po pierwszych niepowodzeniach" - stwierdziła Dorota Juszka.

Najwięcej wniosków pochodzi z powiatu wrocławskiego; dominujące branże to: etalowa, budowlana, meblarska i górnicza. Dzięki już zrealizowanym projektom, pracę znalazło 879 osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Prawie 600 dolnośląskich firm skorzysta z unijnego programu