Prawie 70 proc. Rosjan boi się agresji z zewnątrz

PAP
22-02-2015, 19:48

68 proc. Rosjan uważa, że realne jest zagrożenie wojną ze strony innych państw - wynika z sondażu przeprowadzonego przez niezależny ośrodek Centrum Lewady. Jednocześnie 82 proc. Rosjan nie wątpi w zdolność armii do obrony państwa.

Sondaż, który dotyczył też stosunku Rosjan do poboru do armii, przeprowadzono w dniach 23-26 stycznia. W całości opublikowany został w sobotę na stronie internetowej Centrum Lewady.

Na pytanie: "Czy istnieje obecnie zagrożenie wojenne dla Rosji ze strony innych krajów?" 68 proc. ankietowanych odpowiedziało twierdząco. Dla porównania, w roku 2013 uważało tak 51 proc. Rosjan.

22 proc. badanych uznało, że takiego zagrożenia nie ma, a 10 proc. wybrało odpowiedź: "trudno powiedzieć".

Połowa Rosjan poparła w sondażu utrzymanie powszechnego obowiązku wojskowego i poboru. Za przejściem na system kontraktowy opowiedziało się 37 procent badanych.

Sondaż przeprowadzono na reprezentatywnej próbie 1 600 osób w 134 miejscowościach w 46 regionach Federacji Rosyjskiej. Margines błędu nie przekracza 3,4 procent.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Prawie 70 proc. Rosjan boi się agresji z zewnątrz