Prawie 700 firm złożyło wnioski o unijne środki na zakup doradztwa

20-12-2004, 18:17

Prawie 700 małych i średnich firm złożyło w pierwszym terminie wnioski o sfinansowanie z unijnych funduszy zakupu usług doradztwa specjalistycznego - poinformowała w poniedziałek PAP rzeczniczka prasowa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) Monika Karwat-Bury.

Najwięcej wniosków zostało złożonych w woj. śląskim (139), mazowieckim (155) oraz wielkopolskim (100). Najmniej w woj. opolskim (3), świętokrzyskim (6) oraz lubuskim (8).

Karwat-Bury powiedziała, że wnioski zostaną poddane merytorycznej ocenie, a pierwsze umowy z przedsiębiorcami zostaną podpisane najwcześniej za 100 dni, czyli w lutym 2005 roku.

Rzeczniczka PARP zaznaczyła, że usługi doradcze dofinansowywane ze środków unijnych mogą być wykonywane tylko przez firmy, które uzyskały akredytację. Obecnie posiada ją 185 firm doradczych. Ich pełną listę można znaleźć na stronie internetowej Agencji (www.parp.gov.pl) - poinformowała Karwat-Bury.

Dodała, że firmy, które złożyły wnioski w ciągu 7 ostatnich dni przed upływem pierwszego terminu, mogą jeszcze uzupełnić braki formalne w swoich wnioskach.

Pierwszy termin składania wniosków przez małe i średnie firmy na dofinansowanie usług doradztwa (Działanie 2.1 Sektorowego Programu Operacyjnego Wsparcie Konkurencyjności Przedsiębiorstw) minął 16 grudnia. Wnioski można było składać od połowy września br.

Przedsiębiorcy nadal mogą składać wnioski o dofinansowanie doradztwa. Będą to mogli robić do końca 2005 roku lub do momentu wyczerpania się środków na ten cel. Następny termin składania wniosków został wyznaczony na 30 marca przyszłego roku. Natomiast kolejne terminy upływają w czerwcu, we wrześniu i w grudniu.

W latach 2004-2006 na wsparcie rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw poprzez doradztwo (Działanie 2.1) zostanie przeznaczonych 33 mln euro.

Na realizację programu SPO WKP przeznaczono łącznie kwotę 1,7 mld euro, w tym 1,25 mld euro pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Kwota ta może zostać wykorzystana przez przedsiębiorców do 2008 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Prawie 700 firm złożyło wnioski o unijne środki na zakup doradztwa