Prawie 90 oszukanych przez firmę oferującą auta z zagranicy

(Marek Druś)
opublikowano: 12-12-2006, 11:44

Prawie 90 osób i firm z całej Polski oszukała, oferująca sprowadzenie samochodów z zagranicy, krakowska firma Prodex, mająca biuro w Koninie (Wielkopolskie). Poszkodowani stracili łącznie ponad 500 tys. zł, a zamówionych aut nigdy nie otrzymali.

Prawie 90 osób i firm z całej Polski oszukała, oferująca sprowadzenie samochodów z zagranicy, krakowska firma Prodex, mająca biuro w Koninie (Wielkopolskie). Poszkodowani stracili łącznie ponad 500 tys. zł, a zamówionych aut nigdy nie otrzymali.

Jak poinformowała we wtorek PAP rzeczniczka konińskiej policji Renata PurcelľKalus, od czerwca w areszcie przebywają 53-letni właściciel firmy - mieszkaniec Krakowa, oraz 30-letni pracownik - mieszkaniec Zakopanego. W ostatnich dniach na trzy miesiące do aresztu trafił 32-letni krakowianin, podejrzany o związek z przestępczą działalnością tej firmy.

"Wszystkim grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat. Sprawa jest rozwojowa i możliwe są dalsze zatrzymania" - zaznaczyła policjantka.

Jak wynika z ustaleń śledztwa, firmę Prodex założył w lutym 2006 roku i zarejestrował w Krakowie 53-letni mieszkaniec tego miasta. Firma zamieszczała ogłoszenia w prasie i internecie, oferując sprowadzenie samochodów bardzo dobrych marek z krajów Unii Europejskiej na korzystnych warunkach i za wyjątkowo atrakcyjną cenę. Wiarygodności ogłoszeniom miały dodawać zdjęcia konkretnych marek i modeli aut. Zainteresowani musieli wpłacić zaliczkę w wysokości od 2 tys. zł do 11 tys. zł. Żaden z nich nigdy nie otrzymał zamówionego auta.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Prawie 90 oszukanych przez firmę oferującą auta z zagranicy