Czytasz dzięki

Prawie KRS możesz znaleźć w internecie

Kamil Kosiński
opublikowano: 23-03-2011, 00:00

Pełna treść publikatorów gospodarczych została przeniesiona do sieci.

Nowa usługa specjalistów od publikacji prawnych

Pełna treść publikatorów gospodarczych została przeniesiona do sieci.

Znane z publikacji prawniczych Wydawnictwo C.H. Beck uruchomiło serwis internetowy www.beckkrs.pl oferujący odpowiednik pełnego odpisu z Krajowego Rejestru Sądowego (KRS) i rejestru stowarzyszeń.

— Jako jedyni na rynku oferujemy przez internet odpowiednik pełnego odpisu z KRS — podkreśla dr Przemysław Polański, dyrektor publikacji elektronicznych w spółce Wydawnictwo C.H. Beck.

Nowy serwis zawiera dane o około 240 tys. przedsiębiorstw i 100 tys. stowarzyszeń. Nie ma w nim wszystkich akt sądowych, ale są wszystkie informacje opublikowane w "Monitorze Sądowym i Gospodarczym" i "Monitorze Polskim B" od 2001 r., czyli m.in. sprawozdania finansowe przedsiębiorstw w formie fotokopii z komentarzami spółek i biegłych rewidentów.

— Dane aktualizujemy na bieżąco. Redaktorzy zaczynają opracowywać je zaraz po ukazaniu się nowego numeru "Monitora Sądowego i Gospodarczego" lub "Monitora Polskiego B". Opóźnienie między publikacją tych periodyków a aktualizacją danych w naszym serwisie wynosi około 10 dni, ale chcemy je zmniejszyć — zaznacza Przemysław Polański.

Zasady sprzedaży

Roczny abonament za dostęp do serwisu ustalono na 3 tys. zł netto za pierwszego użytkownika. Za kolejnych po 900 zł. Jeśli ktoś korzysta jednak z elektronicznego systemu informacji prawnej Legalis w wersji podstawowej, to płaci za nową usługę 2 tys. zł netto. Jeśli w ramach Legalisu ma wykupione pakiety z komentarzami tematycznymi, cena ma być jeszcze niższa. Jaka? Tego wydawnictwo jeszcze nie ustaliło. Liczy za to, że nowy serwis wzbudzi zainteresowanie banków, firm windykacyjnych oraz komorników i urzędów skarbowych.

Podmioty uwzględnione w serwisie podzielono na trzy kategorie: aktywne, nieaktywne i wykreślone. Pierwsza i trzecia są oczywiste. Druga dotyczy struktur, o których przez dwa ostatnie lata nie było wzmianki w periodykach stanowiących podstawę bazy danych beckrks.pl.

Wykresy powiązań

Zebrane dane uzupełnia mechanizm ich łączenia w formie graficznej. Dzięki temu można śledzić byłe i aktualne powiązania między osobami i podmiotami znajdującymi się w rejestrach. Osoby uwzględnione w takich grafikach to członkowie zarządów i rad nadzorczych, wspólnicy, prokurenci, likwidatorzy i kuratorzy. Wystarczy kliknąć na nazwę osoby fizycznej lub prawnej, by przenieść się do szczegółowych danych o niej. Jeśli użytkownik bardzo się kimś interesuje, może go dodać do "ulubionych". Będzie wtedy informowany e-mailem o wszelkich zmianach dotyczących tej osoby lub instytucji zaraz po tym, jak takie informacje się pojawią w beckrks.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane