Czytasz dzięki

Prawnicy ofiary żądają wszystkich przyszłych pieniędzy O.J. Simpsona

opublikowano: 30-01-2018, 12:30
aktualizacja: 30-01-2018, 12:31

Prawnicy reprezentujący rodzinę ofiary O.J. Simpsona żądają, aby zabierać mu pieniądze, które otrzymuje jako celebryta np. za autografy, czy pojawianie się jako atrakcja na imprezach.

W 1994 roku O.J. Simpson, celebryta i była gwiazda futbolu amerykańskiego, uniknął wyroku skazującego w procesie o zabójstwo żony i jej domniemanego kochanka. W procesie  cywilnym wyrok był jednak dla niego niekorzystny. Nakazano mu zapłacić 33,5 mln USD odszkodowania na rzecz rodziny Freda Goldmana, którego syn był ofiarą O.J. Simpsona. Od tego czasu kwota ta wzrosła ponad dwukrotnie.

Zobacz więcej

youtube.com

W październiku ubiegłego roku 70-letni O.J. Simpson wyszedł z więzienia w Newadzie po dziewięciu latach odsiadki za napad z bronią w ręku. Krótko potem zaczął sprzedawać swoje autografy. Tłumaczono, że w ten sposób zbiera pieniądze na pokrycie kosztów prawnych.

Prawnicy reprezentujący rodzinę Freda Goldmana zażądali we wtorek w sądzie w Los Angeles, aby nakazać Simpsonowi oddanie zarobionych w przyszłości pieniędzy na poczet zasądzonego odszkodowania. Wskazali, że nigdy nie przekazał on dobrowolnie żadnej kwoty na poczet odszkodowania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, AP

Polecane