Prawniczka podejrzana o pranie pieniędzy pochodzących z oszustw

  • PAP
opublikowano: 19-11-2021, 12:06

40-latka, która jest prawniczką, to kolejna osoba zatrzymana w śledztwie, dotyczącym prania pieniędzy pochodzących z oszustw. Wcześniej aresztowano już trzech mężczyzn. Zabezpieczono tez mienie o wartości 24 mln zł.

Podkomisarz Wojciech Jabłoński z dolnośląskiej policji poinformował w piątek, że funkcjonariusze z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością KWP we Wrocławiu zatrzymali w ubiegłym tygodniu w Warszawie 40-letnią prawniczkę. Kobieta podejrzana jest o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, prania brudnych pieniędzy pochodzących z oszustw.

"W tej sprawie zatrzymano już wcześniej trzech mężczyzn, wobec których sąd zastosował tymczasowe areszty. Dokonano też tymczasowego zajęcia mienia luksusowych apartamentów i nieruchomości zakupionych przez podejrzanych o wartości szacunkowej około 24 mln zł. Sprawa ma charakter rozwojowy. Możliwe są dalsze zatrzymania" - powiedział policjant.

Na podstawie zgromadzonych materiałów i dowodów sąd zastosował wobec 40-latki tymczasowy areszt na trzy miesiące.

Wyjaśnił, że sprawa prowadzona jest przez Prokuraturę Okręgową we Wrocławiu w ramach toczącego się śledztwa.

"Środki finansowe pochodzące z nielegalnej działalności zostały pozyskane wcześniej za pośrednictwem jednego z internetowych serwisów aukcyjnych. W sprawie zatrzymano już w 2020 roku trzech podejrzanych mężczyzn w wieku 29, 32 i 43 lat - jeden z nich to radca prawny, wobec których orzeczono tymczasowe areszty na okres od 3 miesięcy do 1,5 roku. Ponadto zatrzymano także 3 inne osoby współdziałające z rozbitą grupą" - powiedział Jabłoński.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane