Prawnik Citigroup twierdzi, że inny bank pomylił się o więcej niż 900 mln USD

opublikowano: 09-04-2021, 21:00

Podczas piątkowej rozprawy w sprawie pomyłkowego przelania w sierpniu przez Citigroup prawie 900 mln USD prawnik spółki oświadczył, że wie iż inny bank pomylił się ostatnio o jeszcze większą kwotę, donosi Reuters.

Latem ubiegłego roku Citigroup pomylił się i zamiast wysłać kilka milionów odsetek, przelał 894 mln USD, czyli cały dług należny wierzycielom borykającej się z problemami spółki Revlon. Część z nich odmówiła zwrotu pieniędzy. Citigroup walczy w sądzie o odzyskanie 500 mln USD.

W piątek prawnik banku Neal Katyal argumentował w sądzie na Manhattanie w rozprawie apelacyjnej, że pomyłka Citigroup nie jest niczym nadzwyczajnym. Stwierdził, że wie iż inny duży bank pomylił się ostatnio o jeszcze większą kwotę. Nie podał ani jego nazwy, ani tego, czy udało mu się odzyskać pieniądze.

Reuters zwraca uwagę, że taka argumentacja wynika z decyzji sędziego w lutym. Pozwolił on wówczas wierzycielom Revlonu zatrzymać pieniądze zgadzając się z ich twierdzeniem, że nie mieli powodu przypuszczać, iż taki bank jak Citigroup mógłby popełnić aż tak dużą pomyłkę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane