Prawo podwoiło stawki u bukmacherów

Marcel Zatońśki
opublikowano: 03-05-2018, 22:00

Dobra zmiana dotarła do bukmacherów.

Po nowelizacji ustawy hazardowej, która weszła w życie w kwietniu 2017 r., bardzo mocno wzrosły przychody firm bukmacherskich płacących podatki w kraju. W punktach stacjonarnych i w serwisie internetowym Fortuny, numeru dwa na polskim rynku i jedynej firmy z branży, która raportuje wyniki na giełdzie, w 2017 r. gracze obstawili wyniki za 255,5 mln EUR, czyli około 1,09 mld zł. To ponad dwa razy więcej niż rok wcześniej.

— Regulator dał szansę operatorom z licencją. Najważniejsze okazały się dwa zapisy znowelizowanej ustawy hazardowej. Przede wszystkim chodzi o jasne wskazanie, że operatorzy bez licencji są nielegalni, co zmusiło poważne firmy bukmacherskie, notowane na zagranicznych giełdach, do zamknięcia działalności w Polsce. Bukmacherzy wreszcie mogą się też reklamować — mówił „PB” Konrad Komarczuk, prezes Fortuny w Polsce.

106,7 O tyle wzrosła w 2017 r. kwota zakładów przyjętych w Polsce przez bukmacherów Fortuny. To przede wszystkim efekt nowych regulacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatońśki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Prawo podwoiło stawki u bukmacherów