Prawo zmienione, fakty są te same

Albert Stawiszyński
opublikowano: 16-12-2003, 00:00

Raporty oddziaływania inwestycji na środowisko wydane na podstawie starych przepisów mogą być ważne.

Raport oddziaływania na środowisko, zgodnie z art. 19 ust. 1 i ust. 2 pkt 7 prawa ochrony środowiska to dokument prywatny, który stosownie do rozporządzenia ministra środowiska z 17 czerwca 2003 r. jest udostępniany publicznie. Celem jego sporządzenia jest zebranie oraz udokumentowanie informacji, faktów mających znaczenie dla środowiska i jego ochrony. Mają one służyć ustaleniu, w jakiej relacji pozostaje zamierzona inwestycja do norm środowiskowych. Warto podkreślić, że celem raportu nie jest ocena zgodności przedsięwzięcia z przepisami. Tej dokonują bowiem, także w oparciu o treść raportu, właściwe organy. Ujmują ją w decyzji o ustaleniu warunków zabudowy.

Istotą raportu jest zebranie faktów oraz ich opis. Niezależnie zatem od przepisów, na podstawie których zostało to zrobione, należy uznać za wystarczający dla wydania decyzji o ustaleniu warunków zabudowy raport, który zawiera wszystkie dane, wymagane przez obowiązujące prawo.

Ekspert wyjaśnia

Celem raportu nie jest ocena zgodności zamierzonej inwestycji z przepisami.

Marek Głuchowski

radca prawny z Kancelarii Radców Prawnych i Adwokatów Głuchowski, Jedliński, Rodziewicz, Zwara i Partnerzy w Sopocie

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Albert Stawiszyński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Prawo zmienione, fakty są te same