Premia za fuzję dla władz Kredyt Banku

ET
opublikowano: 22-05-2012, 00:00

Po połączeniu z BZ WBK menedżerowie dostaną „bonus transakcyjny”: 12 pensji, razem nie więcej niż 8,1 mln zł.

Fuzja z BZ WBK nieźle opłaci się zarządowi Kredyt Banku. Przynajmniej na krótką metę. Po fuzji raczej nie dla wszystkich menedżerów tego szczebla znajdzie się praca w zarządzie.

W ramach „szczególnych korzyści dla członków organów łączących się banków oraz innych osób uczestniczących w połączeniu”, na podstawie uchwały rady nadzorczej i umów o pracę kierownictwo dostanie jednak dodatkowe wynagrodzenie, tzw. bonus transakcyjny.

Jego wysokość wyniesie dwunastokrotność przeciętnej miesięcznej pensji każdego z menedżerów. Bonus zostanie wypłacony w czterech ratach, z których ostatnia wpłynie na rachunki beneficjentów w terminie pół roku i siedem dni po dokonaniu wpisu o połączeniu banków do KRS.

W planie fuzji czytamy, że wartość bonusu, według szacunków, nie przekroczy 8,1 mln zł. To wprawdzie o 1,9 mln zł mniej, niż wyniosły łączne koszty zarządu Kredyt Banku w 2011 r.

W kwocie tej mieści się 1,5 mln zł odprawy dla jednego z menedżerów. W połowie roku z posady odszedł inny członek zarządu. Cały rok przepracowałosześciu, którzy zarobili łącznie 6,8 mln zł.

Najwyższą pensję pobrał prezes: z premią i dodatkami 1,693 mln zł. Kolejnych dwóch członków zarządu dostało 1,67 mln zł i 1,49 mln zł łącznego wynagrodzenia.

Pozostali zarobili poniżej 1 mln zł. Dla porównania, dziesięciu członków zarządu BZ WBK (osoby, które przepracowały cały rok w banku) wraz z dodatkami otrzymało wynagrodzenia w łącznej wysokości 10,16 mln zł. Szef banku zarobił 1,64 mln, a sześciu innych menedżerów zainkasowało pensje powyżej 1 mln zł.

W planie połączenia nie ma mowy o dodatkowym wynagrodzeniu związanym z fuzją dla członków zarządu BZ WBK.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ET

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu