Czytasz dzięki

Premie na Wall Street mogą wzrosnąć o 10 proc.

opublikowano: 13-11-2017, 07:30

Premie płacone na Wall Street mogą wzrosnąć nawet o 10 proc. w tym roku, co byłoby pierwszym tak znaczącą zwyżką dla branży od 2013 r., donosi Reuters..

Bankierzy, którzy doradzają spółkom w zakresie emisji akcji lub obligacji, mogą odnotować jeszcze większy skok płac, sięgający nawet o 20 proc., wynika z prognoz firmy Johnson Associates Inc..

Zmniejszenie nacisków na regulacje finansowe pod prezydenturą Donalda Trumpa podniosło wyceny akcji banków do nowych historycznych szczytów, na fali optymizmu i nadziei związanych z faktem, że wyższe stopy procentowe, niższe podatki i szybszy wzrost gospodarczy w ramach administracji Trumpa podniosą zyski.

Indeks KBDA Nasdaq Bank, który obrazuje kondycję największych amerykańskich banków, wzrósł o 34 proc. od czasu wyborów prezydenckich w USA, w porównaniu ze wzrostem benchmarkowego indeksu S&P 500 o 24 proc. w tym samym okresie.

Jednak luźniejsze przepisy bankowe nie przełożyły się jeszcze na lepsze wyniki handlowe przy niskiej zmienności rynku i słabej aktywności klientów. Przychody z obrotu obligacjami na Wall Street spadły przez ostatnie około siedem lat w związku z nowymi zasadami handlowymi i kapitałowymi

Banki, w tym Goldman Sachs Group Inc i Morgan Stanley, które kiedyś opierały się głównie na handlu, obecnie bardziej opierają swoją działalność na private equity i zarządzaniu majątkiem.

W rezultacie, inwestorzy nastawieni na papiery o stałym dochodzie prawdopodobnie będą musieli pogodzić się z sięgającym nawet 10 proc, spadkiem premii.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane