Premier: Będę się starał, aby administracja była sprawna, sprawiedliwa i uczciwa

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 06-12-2005, 11:57

Jako zwierzchnik służby cywilnej będę się starał, aby polska administracja była sprawna, sprawiedliwa i uczciwa - zapewnił premier Kazimierz Marcinkiewicz podczas uroczystego spotkania z okazji 25-lecia Naczelnego Sądu Administracyjnego na Zamku Królewskim w Warszawie.

Jako zwierzchnik służby cywilnej będę się starał, aby polska administracja była sprawna, sprawiedliwa i uczciwa - zapewnił premier Kazimierz Marcinkiewicz podczas uroczystego spotkania z okazji 25-lecia Naczelnego Sądu Administracyjnego na Zamku Królewskim w Warszawie.

Zaznaczył jednak, że nie może obiecać, że NSA będzie miał mniej pracy. "Są rzeczy stałe i do nich należą błędy i spory pomiędzy obywatelami a administracją" - powiedział premier.

Przypomniał, że zarówno ruch obywatelski "Solidarności", jak i "sądownictwo administracyjne, które służy obywatelom", powstały 25 lat temu. Dziękując kierownictwu NSA, premier gratulował "służby prawu i służby obywatelom poprzez prawo".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane