Premier będzie rozmawiał z Lepperem o akcyzie na paliwo rolnicze

Polska Agencja Prasowa SA
23-02-2006, 22:12

Premier Kazimierz Marcinkiewicz zamierza spotkać się w przyszłym tygodniu z szefem Samoobrony Andrzejem Lepperem, by porozmawiać o kwestii akcyzy na paliwo rolnicze.

Premier Kazimierz Marcinkiewicz zamierza spotkać się w przyszłym tygodniu z szefem Samoobrony Andrzejem Lepperem, by porozmawiać o kwestii akcyzy na paliwo rolnicze.

    We wtorek rząd opowiedział się przeciwko kontynuowaniu prac nad złożonym przez Samoobronę projektem ustawy o zwolnieniu paliwa rolniczego z podatku akcyzowego.

    Takie stanowisko rządu wywołało ostrą reakcję ze strony szefa Samoobrony. Lepper oświadczył, że "boli" go zachowanie rządu w sprawie propozycji Samoobrony i chciał, by jak najszybciej zebrała się Rada Sygnatariuszy umowy stabilizacyjnej PiS-Samoobrona-LPR.

    Premier powiedział w czwartek w programie "Prosto w oczy" TVP1, że propozycja Samoobrony dotycząca zwolnienia paliwa rolniczego z akcyzy kosztowałaby 2 mld zł, a takich pieniędzy w budżecie nie ma.

    Natomiast - podkreślił Marcinkiewicz - rząd przedstawił propozycję ustawy o zmniejszeniu podatku akcyzowego na paliwo rolnicze - na co w budżecie przeznaczono 650 mln zł.

    Na uwagę prowadzącej program Moniki Olejnik, że Lepper zna tę propozycję rządu, ale nie jest ona dla niego satysfakcjonująca, premier odpowiedział, że dlatego właśnie w środę zadzwonił do szefa Samoobrony i zaprosił go na spotkanie.

    "W przyszłym tygodniu spotkamy się i mam nadzieję, że wyjaśnię wszystkie te sprawy" - powiedział Marcinkiewicz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Premier będzie rozmawiał z Lepperem o akcyzie na paliwo rolnicze