Premier chce ograniczyć wsparcie dla inwestorów

Małgorzata Grzegorczyk
opublikowano: 06-06-2011, 06:37

Złe wieści dla PwC, McKinseya, Pöyry i GM to kiepski sygnał dla reszty inwestorów. Także potencjalnych. Grant z dotacją z  UE — nie dla centrów usług. W dużych miastach — dla wybranych.

Premier Donald Tusk otwarcie poparł ministra finansów w walce z ministrem gospodarki. Chodzi o granty dla inwestorów. A raczej o brak grantów. W maju z kancelarii premiera wyszły pisma w sprawie czterech programów wieloletnich (szczegóły w ramce). Co prawda premier zgadza się na granty, ale stawia warunki.

W przypadku dwóch firm Donald Tusk żąda dodatkowych argumentów. Powołuje się ubiegłoroczną decyzję rządu, by nie udzielać — co do zasady — wsparcia inwestycjom w aglomeracjach o niskiej stopie bezrobocia.

— Jestem pewien, że premiera przekonają nasze argumenty. Przygotowujemy pisma. Będą gotowe w ciągu dwóch tygodni — uspokaja Rafał Baniak, wiceminister gospodarki. Premier chce ograniczyć wsparcie dla inwestorówPremier chce ograniczyć wsparcie dla inwestorów

Więcej w poniedziałkowym "Pulsie Biznesu". Kup online!

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Premier chce ograniczyć wsparcie dla inwestorów