Premier: chcemy, aby szybko rosły wynagrodzenia pracowników

  • PAP
opublikowano: 16-11-2018, 13:24

Uwolniliśmy potencjał polskiej gospodarki, powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki podczas Kongresu 590 w Jasionce koło Rzeszowa. "Chcemy, aby szybko rosły wynagrodzenia pracowników", dodał.

Mateusz Morawiecki
Zobacz więcej

Mateusz Morawiecki fot. Marek Wiśniewski

"Uwolniliśmy potencjał polskiej gospodarki. Najszybszy wzrost gospodarczy w Unii Europejskiej w tym kolejnym kwartale, który podał Eurostat. Jest się z czego cieszyć" - powiedział premier.

Mateusz Morawiecki mówił, że zaproponowany przez rząd model wzrostu gospodarczego jest modelem zrównoważonego wzrostu. "A przecież o to nam w szczególności chodziło, żeby gospodarka i społeczeństwo jechały, jak to się mówi, na jednym koniu" - dodał.

Podkreślił, że "gospodarka idzie w dobrym kierunku". "Chcemy, żeby szybko rosły wynagrodzenia naszych pracowników. Wierzymy, że wtedy pracodawcy, przedsiębiorcy, państwo będziecie jeszcze bardziej ich doceniać" - powiedział premier.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu