Premier: deklarowanie walki z korupcją bez popierania CBA jest nic niewarte

PAP
18-10-2007, 13:56

Deklarowanie, że ktoś opowiada się za walką z  korupcją, jeżeli nie popiera jednocześnie Centralnego Biura Antykorupcyjnego, szefa CBA Mariusza Kamińskiego i ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, jest nic niewarte - mówił premier Jarosław Kaczyński w czwartek podczas spotkania na  Uniwersytecie Śląskim w Chorzowie.

Według premiera, walkę z korupcją popierają wszyscy. Jednak - zaznaczył J. Kaczyński - jeśli zapytać o CBA i jego ludzi, w tym szefa Biura, czy ministra Ziobro, to "mamy do czynienia z ostrym sporem".

"Jeśliby ktoś dzisiaj mówił: +oczywiście walka z korupcją tak, jestem przeciw korupcji+, a wszyscy to mówią, bo nie można powiedzieć niczego innego, w żadnej sytuacji, a już na pewno w sytuacji wyborczej - to trzeba go pytać o tych ludzi, trzeba go pytać o tę instytucję (CBA)" - stwierdził premier.

"Jeśli powie, że +nie jestem za Kamińskim, nie jestem za Ziobro, nie jestem za CBA+, to tak na prawdę ta deklaracja antykorupcyjna jest po prostu nic nie warta" - ocenił J. Kaczyński.

Podkreślił, że CBA to pierwsza służba specjalna, która "nie wywodzi się z poprzedniego systemu". (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Premier: deklarowanie walki z korupcją bez popierania CBA jest nic niewarte