Czytasz dzięki

Premier Irlandii wraca do praktyki lekarskiej

  • DI
opublikowano: 06-04-2020, 22:00

Leo Varadkar, premier Irlandii, ponownie zarejestrował się jako lekarz i będzie pracował przez jedną zmianę w tygodniu, aby pomóc w czasie kryzysu związanego z epidemią koronawirusa.

Leo Varadkar pracował jako lekarz przez siedem lat, ale odszedł z zawodu, aby zostać politykiem, i w 2013 r. wykreślono go z rejestru medycznego. W marcu ponownie został wpisany do rejestru i przez jedną zmianę w tygodniu będzie pracował w obszarach, które są w zakresie jego praktyki.

W marcu Simon Harris, minister zdrowia, rozpoczął kampanię rekrutacyjną dla zmagającej się z brakami kadrowymi służby zdrowia, skierowaną głównie do byłych pracowników służby zdrowia, pod hasłem „Twój kraj cię potrzebuje”. Na wezwanie przyszło ponad 70 tys. odpowiedzi. Leo Varadkar pochodzi z rodziny lekarskiej. Jest synem lekarza i pielęgniarki, w służbie zdrowia pracują także jego partner, dwie siostry i ich mężowie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane