Czytasz dzięki

Premier Japonii: olimpiada w Tokio nie zostanie odwołana

opublikowano: 06-02-2020, 12:24

Premier Shinzo Abe powiedział w parlamencie Japonii, że tegoroczne igrzyska olimpijskie w Tokio nie zostaną opóźnione, a tym bardziej odwołane, z powodu epidemii nowego koronawirusa.

- Chcę, aby było to jasne. Komitet organizacyjny i Międzynarodowy Komitet Olimpijski nie prowadzą żadnych rozmów dotyczących tego, czy przeprowadzić olimpiadę w Tokio – oświadczył Abe.

Zobacz więcej

Shinzo Abe, premier Japonii

Bloomberg

Igrzyska mają rozpocząć się 24 lipca. Wprowadzone z powodu epidemii restrykcje transportowe już wpływają na niektóre z zawodów kwalifikacyjnych. Organizatorzy dorocznego maratonu w Tokio, który odbędzie się 1 marca, ogłosili, że mieszkańcy Chin kontynentalnych, mający problem z przybyciem do Japonii, będą mogli przełożyć swój start na przyszły rok.

Podobne zagrożenie w przeszłości nie przeszkodziło w przeprowadzeniu igrzysk. Olimpiada w Rio de Janeiro w 2016 roku odbyła się pomimo ogłoszenia przez Światową Organizację Zdrowia  zagrożenia wirusem Zika. 

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane