Premier: jeśli Jurek wróci do PiS, może być marszałkiem

19-04-2007, 21:36

Premier Jarosław Kaczyński zadeklarował w  czwartek w Telewizji Trwam i Radiu Maryja, że jeżeli Marek Jurek wróci do PiS i  wycofa rezygnację ze stanowiska marszałka Sejmu, to nadal będzie mógł pełnić tę  funkcję.

"Jeśli tylko marszałek Jurek zechce zmienić zdanie, zrezygnować z rezygnacji, to dobrze, żeby był dalej marszałkiem. Wróci do tych, z którymi współpracował, czasem zgadzał się, czasem się nie zgadał (...) Na pewno nie będzie przeszkód. Zawsze działa czas. Jeśli coś trwa dłużej, to trudno się z tego wycofać. Mam nadzieję, że ten moment zastanowienia przyjdzie szybko" - mówił premier.

J.Kaczyński przestrzegł przed skutkami podziałów prawicy. "Przypomnijmy, co się działo z prawicą, z tymi wszystkimi, którym są drogie wartości chrześcijańskie, kiedy się dzielili. Ten proces zjednoczenia trwał długo, był bolesny, ale w końcu przyniósł nam dużą partię i władzę, możliwości wpływu na losy kraju. Niedobrze byłoby, gdybyśmy własnymi rękami się tego pozbyli" - podkreślił premier. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Premier: jeśli Jurek wróci do PiS, może być marszałkiem