Premier leci do Szwecji po wielkie inwestycje 5G

  • PAP
opublikowano: 29-08-2019, 05:59

Polska ma stać się europejskim centrum produkcji Ericssona, jednego ze światowych potentatów telekomunikacyjnych, informuje czwartkowa "Rzeczpospolita". Gazeta dodaje, że Szwedzi walczą z chińskim Huawei o prymat w dostawach sprzętu dla sieci 5G.

"Rz" informuje, że premier Mateusz Morawiecki podczas czwartkowej wizyty w Sztokholmie ma spotkać się z Arunem Bansalem, wiceprezesem Ericssona odpowiadającym za Europę i Amerykę Łacińską.

"Według naszych informacji Ericsson postanowił przenieść znaczącą część produkcji urządzeń dla sieci 5G do Polski i tej kwestii poświęcone będą czwartkowe rozmowy" - informuje gazeta.

"Rzeczpospolita" dodaje, że plan szwedzkiej firmy zakłada uniezależnienie się od rynku chińskiego i zwiększenie produkcji w wykorzystywanym od lat zakładzie w Tczewie. "Między innymi dzięki temu eksport urządzeń z Polski odpowiadałby za +imponującą część+ dostaw realizowanych przez Ericssona na rynki europejskie" - wskazano.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy