Premier: mamy duże szanse na dynamiczny wzrost gospodarczy w tym roku

  • PAP
opublikowano: 09-03-2021, 10:29

Mamy najniższe bezrobocie w UE i duże szanse na dynamiczny wzrost gospodarczy w tym roku; musimy jako społeczeństwo z optymizmem patrzeć w przyszłość i twardo iść naprzód - oświadczył we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu we wpisie na Facebooku zwrócił uwagę, że Polska ma najniższe bezrobocie w UE i - jak dodał - duże szanse na dynamiczny wzrost gospodarczy w tym roku.

"Chciałbym, żebyśmy wszyscy pamiętali, że cierpliwość jest często gorzka, ale wydaje słodkie owoce. Wiele już poświęciliśmy, ale aby ta ofiara miała sens, musimy jako społeczeństwo twardo iść naprzód i z optymizmem patrzeć w przyszłość" - napisał premier.

Mateusz Morawiecki, fot. Marek Wiśniewski
Mateusz Morawiecki, fot. Marek Wiśniewski

Jak wynika z opublikowanych w minionym tygodniu danych Eurostatu, Polska w styczniu miała najniższe bezrobocie w UE, wyniosło ono 3,1 proc. Na drugim miejscu były Czechy z bezrobociem na poziomie 3,2 proc, a trzecia - Holandia z 3,6 proc. Najwyższe bezrobocie w styczniu było w Hiszpanii - 16 proc.

W niedawnym wpisie na Facebooku premier Morawiecki ocenił, że w czwartym kwartale tego roku mamy szansę przebić wzrost gospodarczy sprzed pandemii. Jak pisał, Polska nie tylko nie będzie miała recesji, ale zaliczy silne odbicie gospodarcze.

"Myślę, że co najmniej w okolicach 4 proc. PKB" - ocenił Morawiecki.

W podpisanej przez prezydenta Andrzeja Dudę pod koniec stycznia br. ustawie budżetowej na 2021 r. założono, że w ujęciu realnym PKB wzrośnie w tym roku o 4 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane