Premier: ministrowie otrzymają w czwartek zalecenia

opublikowano: 29-03-2007, 16:20

Premier Jarosław Kaczyński poinformował, że  ministrowie z jego rządu otrzymają w czwartek zalecenia dotyczące pracy ich resortów. J. Kaczyński zastrzegł na czwartkowej konferencji prasowej, że  instrukcje te mają charakter ogólny i są poufne.

Kontrolę nad realizacją zaleceń sprawować będzie nowopowołany minister, szef Kancelarii Premiera Mariusz Błaszczak.

Premier powiedział, że wydane zalecenia mają charakter ogólny, ponieważ "gdyby wydawać bardzo konkretne zalecenia dla każdego ministerstwa, to trzeba by do każdego resortu kierować dokument między kilkadziesiąt a sto kilkadziesiąt stron".

J. Kaczyński poinformował, że zalecenia dla Ministerstwa Spraw Zagranicznych są najobszerniejsze; także minister gospodarki otrzyma obszerne wytyczne, mniejszy dokument trafi do ministra gospodarki morskiej.

Jak powiedział premier, są tam ujęte "główne kierunki działania, jest powiedziane, o co chodzi, bo nie zawsze było - zdaje się - do końca wiadomo, o co chodzi".

J. Kaczyński powiedział, że zalecenia odnoszą się także do "trudnych problemów".

Jak wyjaśnił, jednym z takich problemów jest sprawa budownictwa mieszkaniowego. "Nasz projekt, który chcemy realizować, jest czymś zupełnie innym niż te praktyki, które były stosowane w ciągu ostatnich kilkunastu lat, i to zostało w tej instrukcji wyraźnie wyłożone".

Premier zastrzegł, że instrukcje mają charakter poufny, dlatego nie może ich szeroko omawiać.(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane