Czytasz dzięki

Premier: myślimy o tym, by zwiększyć zakres obligatoryjności montażu czujników czadu

p
opublikowano: 06-01-2019, 11:35

Myślimy o tym, by zwiększyć zakres obligatoryjności montażu czujników czadu; chcemy też, by ciężar odpowiedzialności zapewnienia pełnego bezpieczeństwa w escape roomach spoczywał na przedsiębiorcy, który prowadzi tego typu działalność - mówił w niedzielę premier Mateusz Morawiecki.

Podczas konferencji prasowej po odprawie służb z udziałem szefa resortu spraw wewnętrznych i administracji Joachima Brudzińskiego, komendanta głównego PSP gen. bryg. Leszka Suskiego i komendanta głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka, Morawiecki mówił, że w jej trakcie rozmawiano m.in. o zmianach w przepisach, które miałyby "ustandaryzować" wymogi, jakie należy spełnić, by prowadzić "escape roomy".

"Zaplanowaliśmy pewne zmiany w rozporządzeniach, zmiany ustawowe, które idą w tym kierunku, ażeby ciężar odpowiedzialności, zapewniania pełnego bezpieczeństwa związanego z funkcjonowaniem tego typu lokali był wystandaryzowany i spoczywał na przedsiębiorcy, spoczywał na tych, którzy decydują się na prowadzenie takiej działalności gospodarczej" - mówił.

Szef rządu dodał ponadto, że rząd analizuje też zmianę regulacji dotyczących czujników czadu. Przypomniał, że co roku notuje się liczne przypadki zatrucia tym gazem. "Dlatego myślimy o tym, żeby zwiększyć zakres obligatoryjności czujników czadu, by zapobiegać w maksymalny możliwy sposób tragediom tego typu" - przekazał.(

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: p

Polecane