Czytasz dzięki

Premier: nie możemy dopuścić do nakręcenia spirali zwolnień

  • PAP
opublikowano: 01-04-2020, 14:28

Nie możemy dopuścić do nakręcenia spirali zwolnień; tarcza antykryzysowa ma pomóc przedsiębiorcom utrzymać pracowników, podkreślił premier Mateusz Morawiecki w oświadczeniu opublikowanym w środę na Facebooku.

Premier Mateusz Morawiecki zaapelował do właścicieli firm i ich zarządów o zaznajomienie się z elementami tarczy antykryzysowej. Zadeklarował, że "przedstawiciele jego rządu są do dyspozycji przedsiębiorców". Podziękował za liczne głosy wsparcia ze środowiska polskiego biznesu, które świadczą o tym, że przedsiębiorcy chcą walczyć o miejsca pracy "ramię w ramię ze swymi pracownikami".

Mateusz Morawiecki zwrócił uwagę, że dla polskiej gospodarki nastał czas wielkich wyzwań. "Wirus uderzył nie tylko w nasze zdrowie lecz właśnie w gospodarkę. Celem tarczy antykryzysowej jest pomoc dla polskich firm, by mogły przetrwać ten najtrudniejszy czas" - zaznaczył.

Premier podkreślił że pakiet finansowy wart ponad 200 mld zł - około 10 proc. PKB "to największa skala pomocy w historii współczesnej Polski".

W interesie całej gospodarki jest utrzymanie ciągłości działania firm i zatrudnienia - mówił. Dodał, że przede wszystkim musimy utrzymać miejsca pracy. "Nie możemy dopuścić do nakręcenia spirali zwolnień. Dlatego udzielimy wsparcia finansowego dla firm skonstruowanego w taki sposób, by opłacało się utrzymać pracowników" - podkreślił.

By przezwyciężyć kryzys, musimy działać razem – oświadczył szef rządu. "Wierzę w polskich przedsiębiorców, wierzę w pracowników i wierzę w nas – Polaków. Wyjdziemy z tego kryzysu" – podkreślił premier.

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane