Premier nie zgadza się na oszczędności kosztem nowych państw UE

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 16-12-2005, 13:00

Polska nie zgadza się, aby oszczędności w unijnym budżecie na lata 2007-13 szukać w funduszach dla nowych krajów członkowskich UE - oświadczył w piątek w Brukseli premier Kazimierz Marcinkiewicz uczestniczący w szczycie Unii Europejskiej.

Polska nie zgadza się, aby oszczędności w unijnym budżecie na lata 2007-13 szukać w funduszach dla nowych krajów członkowskich UE - oświadczył w piątek w Brukseli premier Kazimierz Marcinkiewicz uczestniczący w szczycie Unii Europejskiej.

"Chcemy, aby dla wszystkich nowych państw członkowskich zmieniono poziom ograniczenia transferów na politykę spójności, dlatego, że cięcia nie mogą odbywać się kosztem najmniej zamożnych regionów" - głosi oświadczenie premiera przekazane Polskiej Agencji Prasowej.

"Budżet dobry dla nowych państw członkowskich jest także dobry dla Polski" - dodał Marcinkiewicz.

Na szczycie w Brukseli trwają obecnie dwustronne spotkania premiera Tony'ego Blaira z partnerami europejskimi. Wciąż nie doszło do zapowiadanego spotkania Blaira z Marcinkiewiczem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane