Premier o decyzji KNB - skandaliczna i niezgodna z prawem

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 08-03-2006, 18:08

Premier Kazimierz Marcinkiewicz jako skandaliczną i niezgodną z prawem ocenia środową decyzję Komisji Nadzoru Bankowego (KNB) - poinformował PAP rzecznik rządu Konrad Ciesiołkiewicz. Tego dnia KNB nie zgodziła się na udział ministerstwa skarbu państwa w charakterze strony w postępowaniu w sprawie wniosku UniCredito.

Premier Kazimierz Marcinkiewicz jako skandaliczną i niezgodną z prawem ocenia środową decyzję Komisji Nadzoru Bankowego (KNB) - poinformował PAP rzecznik rządu Konrad Ciesiołkiewicz. Tego dnia KNB nie zgodziła się na udział ministerstwa skarbu państwa w charakterze strony w postępowaniu w sprawie wniosku UniCredito.

    Komisja zdecydowała też o wykluczeniu wiceministra finansów Cezarego Mecha z jej posiedzenia.

    KNB, która rozpatrywała w środę wniosek włoskiego UniCredito o zgodę na wykonywanie prawa głosu z akcji BPH, nie podjęła jednak decyzji w tej sprawie. Resort skarbu państwa w ostatni piątek zwrócił się do nadzoru bankowego o zgodę na udział w tym posiedzeniu w charakterze strony - wniosek ten został rozpatrzony odmownie.

    Ciesiołkiewicz podkreślił, że środowa decyzja Komisji Nadzoru Bankowego "wskazywać może na brak obiektywizmu" z jej strony oraz "jednostronne podejście".

    "Tego rodzaju zachowanie nie powinno mieć miejsca w państwie prawa" - oświadczył Ciesiołkiewicz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Premier o decyzji KNB - skandaliczna i niezgodna z prawem