Premier obiecuje pomoc ofiarom nawałnic

PAP
16-08-2008, 19:37

Nikt nie zostanie bez pomocy - zapewnił premier Donald Tusk, podczas sobotniej konferencji prasowej w Sieroniowicach (woj. opolskie) - miejscowości, która silnie ucierpiała w nawałnicy, jaka w  piątek przeszła przez ten region.

"Łzy się w oczach kręcą. Nie ma żadnych wątpliwości - nikt nie może zostać bez pomocy. Przyjechałem, żeby dać ludziom pewność, że na pewno nie zostaną sami" - powiedział Tusk.

Podkreślił, że z jego informacji wynika, iż zapewnione są "elementarne potrzeby" ofiar na najbliższe kilka, kilkanaście godzin: woda, jedzenie, dach nad głową.

Poinformował, że zbierane są informacje o stratach, szacowana jest ich wielkość. We wtorek - powiedział Tusk -rząd podejmie decyzje, które "dadzą ludziom gwarancje, że ich domy zostaną odbudowane".

"Nie będę mówił o kwotach, bo byłbym człowiekiem niepoważnym, nie jesteśmy w stanie (ich) oszacować. Niestety to są bardzo duże pieniądze. Ale nikt tu sam nie zostanie" - powiedział szef rządu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Premier obiecuje pomoc ofiarom nawałnic