Premier: obniżyliśmy podatki PIT i CIT w sposób bezprecedensowy

  • PAP
opublikowano: 19-11-2019, 22:09

Nie ma takiego podatku, którego byśmy nie obniżyli, a podatki PIT i CIT obniżyliśmy w sposób bezprecedensowy - powiedział premier Mateusz Morawiecki we wtorek w Sejmie. Zapowiedział jednocześnie, że w czwartek Rada Ministrów zajmie się projektem tzw. małego ZUS-u.

"Nie ma takiego podatku, którego byśmy nie obniżyli, a podatek PIT i podatek CIT obniżyliśmy w sposób bezprecedensowy" - ocenił w Sejmie premier.

"Jednocześnie obniżyliśmy podatek poprzez podniesienie kosztów uzyskania przychodów - dwu- i półkrotnie, i jednocześnie obniżyliśmy również podatek dla wszystkich osób do 26. roku życia, do zera" - mówił Morawiecki. "Nawet z tej mównicy posłowie opozycji chwalili ten projekt" - dodał.

W swoim wystąpieniu premier podkreślił, że "po raz pierwszy w 2018 roku, od kilkunastu lat, podniesiono wysokość ponad 20 ulg i zwolnień, korzystają z tego firmy lokalne, firmy rodzime, a także artyści, ponieważ dla różnych grup te ulgi zostały zastosowane - studenci, działalność nierejestrowa, działalność bagatelna, tzw. rozbiegówka z ZUS-ie, czyli do zera obniżony ZUS dla wszystkich, którzy rozpoczynają działalność gospodarczą, do zera obniżony ZUS od wystawienia pierwszej faktury".

Morawiecki zapowiedział, że w czwartek Rada Ministrów zajmie się projektem tzw. małego ZUS-u. "Zrealizujemy w czwartek na Radzie Ministrów projekt, o którym mówiliśmy przed wyborami (...) +Mały ZUS+, czyli obniżenie ZUS-u dla tych, którzy mają dochód do 6 tys. złotych i przychody do 10 tys. złotych" - powiedział premier.

Morawiecki ocenił, że posłowie zadający pytania napisali je "nie przed wystąpieniem, ale jeszcze cztery lata temu".

1cae78be-dad3-11e9-8a34-2a2ae2dbcce4
Polityka gospodarcza
Nie uciekniesz przed skutkami polityki gospodarczej. Zapisz się na nasz newsletter, by nie przegapić newsów, analiz i komentarzy. Zamieniamy słowa polityków na pieniądze
ZAPISZ MNIE
Polityka gospodarcza
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Nie uciekniesz przed skutkami polityki gospodarczej. Zapisz się na nasz newsletter, by nie przegapić newsów, analiz i komentarzy. Zamieniamy słowa polityków na pieniądze
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy