Premier: odpowiedzialny rozwój - priorytet rządu na kolejne miesiące

PAP
opublikowano: 17-11-2016, 13:00

Odpowiedzialny rozwój będzie priorytetem rządu na kolejne miesiące, zapowiedziała premier Beata Szydło w czwartek na Kongresie 590 w podrzeszowskiej Jasionce. Jak dodała, obowiązkiem rządu jest działać na rzecz obywateli.

Beata Szydło
Zobacz więcej

Beata Szydło Marek Wiśniewski

Premier przypomniała, że w środę minął pierwszy rok rządów PiS. "To było dobre 12 miesięcy, kiedy ciężko pracując, zajęliśmy się sprawami zwykłych ludzi. Ten pierwszy czas był poświęcony przede wszystkim wzmacnianiu polskich rodzin, budowaniu godnego życia polskich rodzin, ich stabilizacji i bezpieczeństwa. Od dzisiaj przechodzimy do drugiego etapu, a ten drugi etap nazywa się odpowiedzialny rozwój" - podkreśliła.

"Odpowiedzialny rozwój będzie naszym priorytetem przez kolejne miesiące naszej pracy" - zadeklarowała szefowa rządu. Jak oceniła, obowiązkiem rządu jest działać na rzecz obywateli.

Szydło powiedziała, że na kongresie spotykają się polskie władze, samorządowcy z polskimi firmami, które oparte są przede wszystkim na tradycjach rodzinnych, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę w biznesie. "Są również (tutaj) przedstawiciele dużych, polskich przedsiębiorstw i spółek rozwiniętych, dobrze dających sobie radę na rynkach światowych" - zaznaczyła.

"Łączymy tutaj w tym miejscu to, co najlepsze, a najlepsze to polskie" - przekonywała szefowa rządu.

Premier powiedziała też, że na kongresie chce rozmawiać m.in. o przyszłości, o tym, co zrobić, żeby polska przedsiębiorczość i gospodarka była "kołem zamachowym", prowadzącym do myślenia o ambitnych celach rozwojowych, żeby polska przedsiębiorczość i gospodarka była szansą dla młodych ludzi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Polityka / Premier: odpowiedzialny rozwój - priorytet rządu na kolejne miesiące