Premier odwołał Suchocką-Roguską z funkcji wiceministra finansów

PAP
28-06-2010, 19:58

Premier Donald Tusk odwołał Elżbietę Suchocką-Roguską ze stanowiska sekretarza stanu w Ministerstwie Finansów - poinformowała w poniedziałek na swoich stronach internetowych Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

"Prezes Rady Ministrów Donald Tusk odwołał - z dniem 24 czerwca 2010 r. - panią Elżbietę Suchocką-Roguską ze stanowiska sekretarza stanu w Ministerstwie Finansów, dziękując jej za pracę na tym stanowisku" - napisano w komunikacie KPRM.

Pod koniec kwietnia Suchocka-Roguska złożyła dymisję na ręce prezesa Rady Ministrów. "Złożyłam na ręce premiera dymisję, jest ona związana z moim odejściem na emeryturę" - mówiła wówczas PAP Suchocka-Roguska.

Elżbieta Suchocka-Roguska urodziła się 22 kwietnia 1948 r. W 1981 r. uzyskała tytuł magistra na Wydziale Ekonomiczno-Społecznym w Szkole Głównej Planowania i Statystyki. W latach 1969-1971 pracowała w PDEWB "FABEX", w latach 1971-1972 w Naftoprojekcie, natomiast w okresie od września 1972 r. do lutego 1989 r. w Komisji Planowania przy Radzie Ministrów.

Suchocka-Roguska była związana z Ministerstwem Finansów od 1989 r., gdzie do końca marca 1991 r. pełniła funkcję wicedyrektora Departamentu Polityki Finansowej i Analiz. Do stycznia 2004 r. była dyrektorem Departamentu Budżetu Państwa. Od 2004 r. pełniła funkcję wiceministra finansów. Jest współautorką lub autorką wszystkich regulacji prawnych systemu finansów publicznych w Polsce po 1989 r.

Suchocką-Roguską zastąpiła Hanna Majszczyk, którą premier powołał na stanowisko podsekretarza stanu w MF pod koniec maja. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Premier odwołał Suchocką-Roguską z funkcji wiceministra finansów