Premier: Polska oczekuje kompromisu ws. pracowników delegowanych

PA P
opublikowano: 19-09-2017, 10:30
aktualizacja: 19-09-2017, 10:31

Polska oczekuje kompromisu w sprawie zmian w dyrektywie o pracownikach delegowanych, oświadczyła premier Beata Szydło po rozmowie z premierem Estonii Juriem Ratasem. Obecne propozycje nie są dla nas do przyjęcia, powiedziała szefowa polskiego rządu.

Zobacz więcej

Beata Szydło

Krystian Maj/FORUM

Projekt dyrektywy o pracownikach delegowanych był jednym z tematów rozmowy premierów Polski i Estonii we wtorek w Warszawie.

Szefowa polskiego rządu po spotkaniu podkreśliła, że w tej kwestii Polska oczekuje rozwiązań, które będą kompromisowe.

"Przedstawiłam panu premierowi Ratasowi punkt widzenia, który reprezentuje polski rząd. Oczekujemy kompromisu. Polska zrobi wszystko, żeby tak się stało. Taka jest wola prezydencji, by ten kompromis został wypracowany" - zaznaczyła Szydło nawiązując do sprawowanego obecnie przez Estonię przewodnictwa w Radzie UE.

Premier Szydło podkreśliła, że obecne propozycje nie są dla Polski do przyjęcia. "My proponujemy kompromisowe rozwiązania i oczekujemy, że dyskusja na temat tego kompromisu będzie podjęta" - powiedziała.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PA P

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu