Premier powołał dyrektora PCA

Bartosz Krzyźaniak
06-02-2001, 00:00

Premier powołał dyrektora PCA

1 stycznia 2001 r. powstało Polskie Centrum Akredytacji (PCA), którego zadaniem jest między innymi akredytowanie jednostek certyfikujących. 1 lutego premier powołał Karola Hauptmanna na stanowisko dyrektora tej jednostki. Do tego czasu PCA teoretycznie nie mogło działać.

Do 1 lutego 2001 r. o tym, czy i kiedy ewentualnie premier zdecyduje się powołać dyrektora, nie wiedziano nawet w jego najbliższym otoczeniu.

— Nie znam powodów, dla których do tej pory premier nie powołał dyrektora PCA, nie znane są mi też ewentualne kandydatury na to stanowisko — informowała pod koniec stycznia Magdalena Buriel z Centrum Informacji Rządowej.

Według niej, zgodnie z prawem PCA nie działało. Ze względu na to, że nie było dyrektora, formalnie nikt nie mógł reprezentować centrum, czyli np. podpisywać umów, zakładać kont bankowych itp.

Tymczasem z teoretycznie nie istniejącym PCA można się było skontaktować, mało tego: mimo braku dyrektora, a nawet osoby czasowo pełniącej jego obowiązki, w PCA pracowano.

— Z PCBC wydzielono ponad 30 osób do pracy w PCA. Na razie przygotowujemy grunt pod jego działalność tak, aby w chwili powołania dyrektora PCA mogło od razu zacząć działalność — tłumaczył Karol Hauptmann, zastany przez nas w przededniu swojej nominacji w siedzibie PCA.

Dzień później nowy dyrektor zaczął swą działalność od założenia konta bankowego dla jednostki.

— Nareszcie możemy działać jak normalna firma: podpisywać umowy, wystawiać faktury itp. Ruszamy pełną parą — zapewnia Karol Hauptmann, dyrektor PCA.

Według ustawy, do 1 stycznia 2003 roku wszystkie kwestie związane z PCA i dostosowaniem systemu oceny zgodności do wymogów UE powinny zostać rozwiązane.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bartosz Krzyźaniak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Premier powołał dyrektora PCA