Premier: Priorytety rządu to reforma finansów i wykorzystanie środków UE

Polska Agencja Prasowa SA
14-07-2006, 15:34

Reforma finansów publicznych, wykorzystanie środków z funduszy unijnych oraz przyspieszenie zmian w prawie to najważniejsze - jak podkreślił premier - na najbliższy czas priorytety jego rządu.

Reforma finansów publicznych, wykorzystanie środków z funduszy unijnych oraz przyspieszenie zmian w prawie to najważniejsze - jak podkreślił premier - na najbliższy czas priorytety jego rządu.

"W czasie posiedzenia przedłożyłem to wszystko, co uważam za priorytety tego rządu" - powiedział J.Kaczyński na konferencji po pierwszym posiedzeniu gabinetu. Podkreślił, że bardzo ważne jest przeprowadzenie reformy finansów publicznych. I zapewnił, że będzie wspierał ministra finansów Stanisława Kluzę we wszystkim, co w tej sprawie będzie robił.

"Chciałbym, aby Rada Ministrów wypełniła te wszystkie obowiązki przedłożone społeczeństwu na początku 2006 roku, żeby można było powiedzieć, że to, co obiecaliśmy, to zrealizowaliśmy" - zaznaczył. Jak dodał, dotyczy to legislacji i w tej kwestii zapowiedział przyspieszenie.

Mówiąc o planowanej reformie finansów państwa, J.Kaczyński powiedział, że "są pewne wątpliwości, czy to się uda w tym roku". Zaznaczył jednak, że w takim przypadku reforma po prostu opóźni się o rok. "Pan minister Kluza (...) zobowiązał się, że podejmie próbę doprowadzenia do tego, żeby ta reforma była jednak realna. Przedłożyłem to Radzie Ministrów i będę wspierał pana ministra" - zapewnił premier.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Premier: Priorytety rządu to reforma finansów i wykorzystanie środków UE