Premier: Produkcja przemysłowa wzrosła w kwietniu o 16% r/r

Internet Securities
opublikowano: 17-05-2006, 09:32

Produkcja przemysłowa wzrosła w kwietniu o 16% r/r, a w całym 2006 roku jest wzrost wyniesie kilkanaście procent, powiedział w środę premier Kazimierz Marcinkiewicz.

Produkcja przemysłowa wzrosła w kwietniu o 16% r/r, a w całym 2006 roku jest wzrost wyniesie kilkanaście procent, powiedział w środę premier Kazimierz Marcinkiewicz.

„Wzrost gospodarczy jest 5-procentowy i utrzyma się na tym poziomie, a może go przekroczy w tym roku, a przyszły rok może być jeszcze lepszy. Dzieje się m.in. dzięki wysokiemu tempu produkcji, to jest 16% wzrostu w kwietniu, ale średnia jest także kilkunastoprocentowa wzrostu produkcji w tym roku. To jest także bardzo dobry wynik” – powiedział Marcinkiewicz podczas konferencji prasowej.

W marcu produkcja przemysłowa wzrosła o 16,4%, a w lutym o 10,2%. Z ankiety przeprowadzonej przez agencję ISB wynika, że produkcja w kwietniu wzrosła o 3,9-12,2% przy średniej na poziomie 8,9%.

Główny Urząd Statystyczny (GUS) poda dane o kwietniowej produkcji w piątek, 19 maja, o godz. 14:00.

„Warto do tego dodać bardzo niską inflację, bijemy obecnie rekord Europy, jeśli chodzi o inflację. Inflacja na tym poziomie utrzyma się do końca tego roku” – powiedział także premier.

Inflacja wyniosła w kwietniu 0,7% r/r wobec 0,4% w marcu. członek Rady Polityki Pieniężnej (RPP) Halina Wasilewska-Trenkner powiedziała we wtorek, że w miesiącach letnich inflacja może spaść do 0%.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Premier: Produkcja przemysłowa wzrosła w kwietniu o 16% r/r