Premier przeciwny komisji śledczej w sprawie zabójstwa Papały

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 26-10-2006, 19:50

Premier Jarosław Kaczyński jest przeciwnikiem powołania komisji śledczej w sprawie zabójstwa b. komendanta głównego policji Marka Papały.

Premier Jarosław Kaczyński powtórzył w czwartek, że jest przeciwnikiem powołania komisji śledczej w sprawie zabójstwa b. komendanta głównego policji Marka Papały. Jak dodał, zgłaszał także zastrzeżenia co do sejmowej debaty w tej sprawie.

Dziennikarze pytali premiera w czwartek, czy nie obawia się że polityczny szum wokół sprawy ekstradycji Edwarda Mazura do Polski nie zaszkodzi wyjaśnieniu okoliczności zabójstwa Marka Papały.

"Ja jestem przeciwnikiem komisji śledczej i zgłaszałem także zastrzeżenia do debaty w Sejmie. Uważam, że może zaszkodzić. Jak najmniej w tej chwili o tym powinni politycy (mówić). To jest sprawa wymiaru sprawiedliwości i wyłącznie wymiaru sprawiedliwości" - oświadczył szef rządu.

W piątek w Sejmie przedstawiona zostanie informacja o przebiegu śledztwa w sprawie zabójstwa b. komendanta głównego policji gen. Marka Papały. Wniosek o to, by minister sprawiedliwości przedstawił posłom taką informację, złożył klub Prawa i Sprawiedliwości.

LPR i Samoobrona złożyły w środę w Sejmie projekt uchwały w sprawie powołania komisji śledczą do wyjaśnienia okoliczności zabójstwa byłego komendanta głównego policji Marka Papały. PiS raczej nie poprze projektu. Pomysł skrytykowała także opozycja.

Generał Papała został zastrzelony 25 czerwca 1998 roku na parkingu przed swoim blokiem w Warszawie. Śledztwo w tej sprawie trwa od blisko ośmiu lat. Przedłużano je 17 razy, ostatnio w czerwcu tego roku. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Premier przeciwny komisji śledczej w sprawie zabójstwa Papały