Premier: przyjmę zaproszenie na szczyt społeczny

PAP
24-02-2009, 18:04

Premier Donald Tusk powiedział, że przyjmie zaproszenie od prezydenta Lecha Kaczyńskiego na środowy szczyt społeczny - jeśli je otrzyma.

"Jeśli (prezydent) zdąży mnie do środy zaprosić na szczyt, to jeśli to tylko będzie możliwe, oczywiście chętnie z tego zaproszenia skorzystam - powiedział Tusk we wtorek na konferencji prasowej. Zastrzegł jednocześnie, że do tej pory takiego zaproszenia nie dostał.

L.Kaczyński zaprosił we wtorek premiera na środowy szczyt społeczny w Pałacu Prezydenckim. Szczyt poświęcony będzie kryzysowi finansowemu; wezmą w nim udział przedstawiciele związków zawodowych, pracodawców, samorządowców, ekonomiści.

"Gdy dowiedziałem się, że prezydent organizuje szczyt społeczny i zaprasza także niektórych ministrów mojego rządu, to natychmiast poinformowałem dziennikarzy i prezydenta, że jestem jak najbardziej zainteresowany uczestniczeniem w takim szczycie" - powiedział szef rządu.

"Z zaproszenia skorzystam, nawet jeśli ono przyjdzie na godzinę przed szczytem. Sprawa jest ważna. Nie po to prosiłem wszystkich partnerów społecznych o poważną rozmowę na temat tego, co możemy razem zrobić, żeby zwracać dzisiaj uwagę na etykietę i takie zasady dobrego wychowania" - zaznaczył premier.

Tusk powiedział, że w środę planował spotkanie z kilkuset starszymi uczestnikami "Uniwersytetu Trzeciego Wieku". Jak dodał - przy założeniu, że otrzyma zaproszenie od prezydenta - będzie musiał to spotkanie przełożyć. Zapewnił, że będzie do dyspozycji uczestników "Uniwersytetu Trzeciego Wieku" w innym terminie.(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Polityka / Premier: przyjmę zaproszenie na szczyt społeczny