Premier: rekonstrukcja rządu w okolicach eurowyborów

  • PAP
opublikowano: 29-04-2019, 07:24

Premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla magazynu "Polska" powiedział, że rekonstrukcji rządu należy spodziewać się "w okolicach eurowyborów". Zobaczymy, kto z ministrów trafi do Parlamentu Europejskiego, podkreślił Morawiecki.

Mateusz Morawiecki
Zobacz więcej

Mateusz Morawiecki fot. Lukasz Dejnarowicz_ FORUM

Premier w opublikowanej w poniedziałek rozmowie zaznaczył, że obóz rządzący ma dobrych ludzi "na zapleczu". "Teraz zyskają możliwość przejścia na pierwszą linię frontu" - dodał. Na pytanie, czy jest gotowy na drugą kadencję, odparł, że jeśli taka będzie wola wyborców i PiS, to jest "do dyspozycji".

"Jako premier czuję, że uczestniczę w fundamentalnych zmianach, ważnych i dobrych dla wszystkich Polaków. Że Polska zaczyna wykorzystywać wielką dziejową szansę. Widzę, że Polska zmienia się na lepsze. Że mamy więcej solidarności. Że pozycja Polski w świecie wyraźnie rośnie" - zaznaczył Morawiecki.

Pytany o życie rodzinne, szef rządu przyznał, że ma wyrzuty sumienia ze względu na zbyt mało czasu, jaki spędza z rodziną. "Może późniejszą jesienią wezmę kilka dni urlopu" - dodał.

Wybory do PE w Polsce odbędą się 26 maja.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy