Premier: repolonizujemy polską gospodarkę

  • PAP
opublikowano: 02-09-2018, 16:10

Pokazaliśmy, że wygrywając z mafiami VAT-owskimi, z przestępcami podatkowymi; jesteśmy w stanie zdobyć środki i na politykę społeczną i na politykę rozwojową jednocześnie - powiedział w niedzielę premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że rząd PiS repolonizuje polską gospodarkę.

"My pokazaliśmy, że wygrywając z mafiami VAT-owskimi, z przestępcami podatkowymi, jesteśmy w stanie zdobyć te środki i na politykę społeczną i na politykę rozwojową jednocześnie" - powiedział premier podczas konwencji PiS, która inauguruje samorządową kampanię Zjednoczonej Prawicy.

Mateusz Morawiecki
Zobacz więcej

Mateusz Morawiecki fot. Andrzej Hulimka/Forum

"Serce rośnie, jak patrzy się na to, co udało nam się zrobić przez te trzy lata" - zauważył. "Po pierwsze, czy ktoś pomyślałby cztery lata temu, pięć, że równocześnie, podkreślam, równocześnie, będziemy mieli tak wielką politykę społeczną, wielkie wydatki na politykę obronną - o 10 mld wyższe, niż w czasach PO i PSL w 2015 roku" - wyliczał premier.

Jak dodał, Polska ma jednocześnie najniższe bezrobocie. "Płaca minimalna najmocniej podniesiona do góry. Stawki godzinowe, niska inflacja i jednocześnie w tym samym czasie repolonizujemy polską gospodarkę. To robi rząd Prawa i Sprawiedliwości" - oświadczył Mateusz Morawiecki.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy