Premier: Rząd nie miał zamiaru podnosić akcyzy na gaz

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 14-12-2005, 16:11

Premier Kazimierz Marcinkiewicz zapewnił na środowej konferencji prasowej, że rząd nigdy nie myślał, aby podnosić akcyzę na gaz.

Premier Kazimierz Marcinkiewicz zapewnił na środowej konferencji prasowej, że rząd nigdy nie myślał, aby podnosić akcyzę na gaz.

"Nigdy nie myśleliśmy, żeby podnosić akcyzę na gaz. Jest jakaś zupełna nieodpowiedzialność urzędników. Nie pracowaliśmy nad takimi kwestiami ani w ostatnim czasie, ani nie planowaliśmy takich prac" - powiedział Marcinkiewicz.

Jak dodał, "bardzo by prosił, żeby nie straszyć polskich obywateli".

O możliwości podniesienia akcyzy na gaz  napisało środowe "Życie Warszawy" w artykule pt. "Koniec z tanim autogazem?". Dziennik zacytował wypowiedź wiceszefa resortu finansów Jarosława Nenemana, który zauważył, że Polska jest jednym z nielicznych krajów, "gdzie są tak duże różnice w cenie benzyny i autogazu". "To w przyszłości musi się zmienić" - powiedział "ŻW" Neneman.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane