Premier: Śląsk musi być sercem przemysłu, najnowszych technologii

  • PAP
opublikowano: 08-09-2019, 10:25

Śląsk musi być sercem przemysłu, najnowszych technologii, energetyki, robotyki, automatyzacji - powiedział w niedzielę w Katowicach premier Mateusz Morawiecki.

"Śląsk musi być sercem przemysłu, najnowszych technologii, również technologii związanych z tym, z czym się Śląsk kojarzy, czyli przemysł, energetyka. Ale również (...) to tematy takie jak najnowocześniejsze przemysły związane z robotyką, z automatyzacją, mechatroniką, ale także oczywiście architektura, urbanistyka, czyli to z czego już Katowice i Śląsk słyną" - powiedział premier Morawiecki podczas briefingu dotyczącego budowy, wyposażenia oraz utrzymania Centrum Himalaizmu im. Jerzego Kukuczki oraz Centrum Nauki w Katowicach.

Szef rządu ocenił, że Centrum Nauki na Śląsku "będzie właściwie czymś jeszcze bardziej nowoczesnym niż Centrum Nauki Kopernik". "Skonstruowanym, zrobionym w nowoczesnych, dzisiejszych czasach, a więc korzystając z tego galopu technologii, z tego postępu, z którym mamy do czynienia. Można powiedzieć, że będzie jeszcze bardziej kładło nacisk na te najbardziej nowoczesne nowinki" - zaznaczył premier.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane