Premier: Służby przygotowane do przeciwdziałania ptasiej grypie

Polska Agencja Prasowa SA
27-02-2006, 18:08

Premier Kazimierz Marcinkiewicz powiedział dziennikarzom wizytując polsko-niemieckie przejście graniczne w Krajniku Dolnym, że według jego oceny wszystkie służby bardzo dobrze ze sobą współpracują i wszystko jest dobrze przygotowane na wypadek wystąpienia w Polsce wirusa ptasiej grypy.

Premier Kazimierz Marcinkiewicz powiedział dziennikarzom wizytując polsko-niemieckie przejście graniczne w Krajniku Dolnym, że według jego oceny wszystkie służby bardzo dobrze ze sobą współpracują i wszystko jest dobrze przygotowane na wypadek wystąpienia w Polsce wirusa ptasiej grypy.

"W Szczecinie jeszcze sprawdzę, czy wszystkie procedury, które są przygotowane na takie przypadki są wdrażane i znane wszystkim, by w razie sytuacji kryzysowej mogło wszystko odpowiednio zadziałać" - zapewnił.

Pytany przez dziennikarzy, czy w sprawie ptasiej grypy pojawiły się jakieś niepokojące sytuacje Marcinkiewicz zaprzeczył.

W Zachodniopomorskim Urzędzie wojewódzkim w Szczecinie w poniedziałek rozpoczęło się spotkanie premiera Kazimierza Marcinkiewicza z wojewodami zachodniopomorskim i lubuskim oraz przedstawicielami służb weterynaryjno-sanitarnych tych regionów, odpowiedzialnych za działania zabezpieczające na wypadek wystąpienia ptasiej grypy w Polsce.

W spotkaniu udział biorą m.in.: główny lekarz weterynarii Krzysztof Jażdżewski, główny inspektor sanitarny Andrzej Trybusz, szef obrony cywilnej Paweł Soloch.

Wcześniej w Krajniku Dolnym, gdzie premier sprawdzał jakie środki zapobiegawcze zastosowano po tym, jak w pobliskim niemieckim Schwedt znaleziono ptaki zarażone groźnym wirusem ptasiej grypy, Marcinkiewicz zapowiedział, że podczas spotkania w Szczecinie sprawdzi także, czy procedury przygotowane na takie sytuacje, są wdrażane i znane.

Po spotkaniu zapowiedziany jest briefing z udziałem premiera.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Premier: Służby przygotowane do przeciwdziałania ptasiej grypie