Premier: spokojnie pracując, można zdążyć z budżetem

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 18-01-2006, 10:32

Jeśli spokojnie pracuje się nad budżetem, zawsze można zdążyć - tak premier Kazimierz Marcinkiewicz skomentował w środę dyskusję w sprawie terminu zakończenia prac parlamentarnych nad ustawą budżetową.

Jeśli spokojnie pracuje się nad budżetem, zawsze można zdążyć - tak premier Kazimierz Marcinkiewicz skomentował w środę dyskusję w sprawie terminu zakończenia prac parlamentarnych nad ustawą budżetową.

    "Ja nie widzę specjalnych problemów, budżet może być uchwalony w każdym czasie. Prezydent odnosi się do uchwalanego budżetu. Nie bardzo rozumiałem całą awanturę, która wybuchła w Sejmie właśnie w sprawie budżetu. Jeśli spokojnie pracuje się nad budżetem, zawsze można zdążyć" - powiedział premier na konferencji prasowej naprzejściu granicznym w Medyce.

    Marcinkiewicz przyznał, że spytał prawników z Kancelarii Premiera o termin zakończenia prac parlamentarnych i złożenia budżetu do podpisu prezydentowi i "jakieś 2 tygodnie temu" uzyskał informacje, że "bardzo możliwe, że termin ten upływa 1 lutego".

    We wtorek wieczorem, po spotkaniu liderów PO z prezydentem, poinformowano, że Lech Kaczyński "skłania się" do takiej interpretacji konstytucji, w myśl której już na przełomie stycznia i lutego mija termin na zakończenie w parlamencie prac nad budżetem. Przekroczenie tego terminu umożliwia prezydentowi rozwiązanie Sejmu.

    Premier tłumaczył w Medyce, że podczas prac nad budżetem rząd nie popełnił żadnego błędu, dopasowując się do harmonogramu przedstawionego przez parlament. "Jeśli jednak ktoś składa do budżetu siedemdziesiąt parę poprawek, na trzy miliardy złotych, to chyba nie po to, by budżet uchwalić, tylko po to, by prace programowe torpedować. Co do tego jestem absolutnie przekonany. Niech Platforma Obywatelska zacznie wreszcie bić się w swoje piersi, a nie bez przerwy w nasze" - powiedział Marcinkiewicz.

    Komentując tzw. misję ostatniej szansy, jakiej podjął się we wtorek podczas spotkania z liderami PO prezydent Lech Kaczyński, premier ocenił, że jest jeszcze szansa na uniknięcie wcześniejszych wyborów, które są ostatecznością.

    "Rząd mniejszościowy, którym kieruję, ma duże poparcie społeczne. Dla tego programu musimy jednak znaleźć większość, żeby realizować go w sposób sprawny, żeby opozycja nie torpedowała naszych działań. Wszystko jest zatem możliwe, jeśli opozycja zachowa się racjonalnie" - zaznaczył.

    Premier w środę wizytował polsko-ukraińskie przejście graniczne w Medyce. Dzień wcześniej wieczorem spotkał się w Przemyślu z przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski, metropolitą przemyskim  abp. Józefem Michalikiem.

    Pytany, o czym rozmawiał z arcybiskupem, premier odpowiedział, że rozmowa dotyczyła "wszystkich spraw, które teraz w Polsce się dzieją". Dodał, że z abp. Michalikiem zna się od wielu lat, więc rozmowa dotyczyła również spraw osobistych, gdyż była to "taka przyjacielska wizyta".

Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
×
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane