Premier spotka się w Nowym Jorku z kilkudziesięcioma prezesami największych firm

  • PAP
opublikowano: 01-10-2018, 20:57

W Nowym Jorku w tym tygodniu spotkam się z kilkudziesięcioma prezesami największych firm na świecie, chcemy pokazać Polskę jako kraj dynamiczny - poinformował w poniedziałek w Polsat News premier Mateusz Morawiecki.

Morawiecki na uwagę, że "za dwa dni wybiera się do Nowego Jorku" odpowiedział, że "w Nowym Jorku trzeba być, spotykać się, bo tam zapadają najważniejsze decyzje monetarne, fiskalne, finansowane świata".

"W Nowym Jorku spotkam się z kilkudziesięcioma prezesami największych firm świata" - mówił szef rządu.

"To jest wyjazd na 100-lecie odzyskania niepodległości. Chcemy pokazać Polskę jako kraj bardzo dynamiczny, jako jeden z najszybciej rozwijających się krajów w UE" - dodał.

Premier pytany, czy Polskę stać będzie na stworzenie stałej bazy wojsk amerykańskich w Polsce, dla której prezydent Andrzej Duda zaproponował nazwę "Fort Trump" odpowiedział, że jest to bardzo ważna sprawa dla bezpieczeństwa Polski.

Szef rządu ocenił, że zarówno wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Waszyngtonie, jak i wizyta szefa MON Mariusza Błaszczaka były bardzo owocne.

"Wykonaliśmy milowy krok w kierunku zwiększenia obecności wojsk amerykańskich w Polce" - stwierdził Morawiecki.

Premier był także pytany o wypowiedź swojego ojca, marszałka seniora, posła Kornela Morawieckiego, który stwierdził, że o bazach amerykańskich w Polsce powinni zdecydować Amerykanie oraz Rosjanie.

"Jestem bardzo zaskoczony takimi słowami, chociaż już wydawało mi się, że niewiele jest rzeczy, które mogą mnie zaskoczyć" - mówił szef rządu.

Morawiecki podkreślił, że nie zgadza się z opinią swojego ojca w tej kwestii. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu