Premier spotka się w piątek rano z prezesem UniCredito Italiano

Internet Securities
opublikowano: 17-03-2006, 08:33

Premier Kazimierz Marcinkiewicz spotka się w piętek o godz. 9:00 z prezesem UniCredito Alessandro Profumo, podało Centrum Informacyjne Rządu (CIR) w komunikacie.

Premier Kazimierz Marcinkiewicz spotka się w piętek o godz. 9:00 z prezesem UniCredito Alessandro Profumo, podało Centrum Informacyjne Rządu (CIR) w komunikacie.

„Premier Kazimierz Marcinkiewicz spotka się jutro (17 marca br.) o godz. 9.00 z prezesem UniCredito Alessandro Profumo” – podało CIR w czwartek wieczorem.

Premier zapowiadał wcześniej, że do spotkania może dojść już w czwartek.

Jak podała środowa „Gazeta Wyborcza”, Marcinkiewicz ujawnił, że rząd ma przygotowaną listę postulatów, o których chce rozmawiać z UCI. Nie chciał mówić o szczegółach. Z nieoficjalnych informacji „GW” wynika, że rząd może żądać od UCI renegocjowania umowy prywatyzacyjnej Pekao SA z 1999 roku. Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) twierdzi, że Włosi ją złamali, przejmując BPH (wraz z niemiecką grupą HVB) i zapowiadając fuzję z Pekao SA.

UCI złożyło w Komisji Nadzoru Bankowego (KNB) wniosek o zgodę na wykonywanie praw z 71,03% akcji Banku BPH – zgoda ta otworzyłaby drogę do fuzji BPH i Pekao SA, której sprzeciwia się polski rząd.

Posiedzenie KNB w sprawie wniosku UCI zostało w środę wieczorem przełożone do 5 kwietnia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane