Premier spotkał się z Lepperem

02-03-2007, 07:32

Premier Jarosław Kaczyński spotkał się w  czwartek wieczorem z wicepremierem i ministrem rolnictwa Andrzejem Lepperem - poinformował rzecznik rządu Jan Dziedziczak.

W środę szef Samoobrony zagroził, że jego partia wyjdzie z koalicji, jeśli nie dojdzie do przyspieszenia skupu trzody chlewnej i rozwiązania sprawy akcyzy na biopaliwa.

"Jesteśmy dobrej myśli. Już niedługo problemy powinny zostać rozwiązane" - zaznaczył Dziedziczak w rozmowie z PAP, po spotkaniu premiera z Lepperem.

W czwartek rano minister rolnictwa poinformował, że spotka się z premierem; wyraził też przekonanie, że szef rządu podejmie decyzje zgodne z obowiązującą umową koalicyjną i jednocześnie korzystne dla rolników i producentów biopaliw.

Zarzuty Samoobrony dotyczą decyzji Ministerstwa Finansów o zmniejszeniu ulg podatkowych przy produkcji biopaliw. Resort finansów wydał w grudniu rozporządzenie, zgodnie z którym, nawet dwukrotnie zmniejszyła się kwota zwolniona od podatku. (PAP)


© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Premier spotkał się z Lepperem