Premier spotkał się z ministrami sprawiedliwości i skarbu

opublikowano: 16-01-2007, 21:02

Z ministrami: sprawiedliwości i skarbu Zbigniewem Ziobrą i Wojciechem Jasińskim spotkał się we wtorek premier Jarosław Kaczyński.

Z ministrami: sprawiedliwości i skarbu Zbigniewem Ziobrą i Wojciechem Jasińskim spotkał się we wtorek premier Jarosław Kaczyński w ramach trwającego od grudnia przeglądu resortów - podał rzecznik rządu Jan Dziedziczak.

W ramach przeglądu premier rozmawiał już z większością ministrów. W środę szef rządu spotka się z wicepremierem i ministrem rolnictwa Andrzejem Lepperem i minister pracy i polityki społecznej Anną Kalatą. Następnego dnia szef rządu będzie rozmawiał z ministrem środowiska Janem Szyszko. Będzie to ostatni z ministrów, z którym premier spotka się w ramach przeglądu.

Wnioski z przeglądu znane będą w przyszłym tygodniu; wtedy też premier skieruje do każdego z ministrów pisma z zaleceniami dotyczącymi pracy resortów. W przyszłym tygodniu nastąpią też ewentualne zmiany w rządzie.

We wtorek premier powiedział w radiowych "Sygnałach Dnia", że po przeglądzie poszczególnych resortów nie przewiduje dużych zmian w rządzie. Nie chciał powiedzieć, który z ministrów może stracić pracę.

Z kolei szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Przemysław Gosiewski powiedział tego dnia, że z jego informacji wynika, iż z rządu po przeglądzie resortów nie odejdzie minister obrony Radosław Sikorski. Nie wykluczył natomiast, że odejdą minister transportu Jerzy Polaczek lub gospodarki Piotr Woźniak.

Na wtorkowej konferencji prasowej po posiedzeniu rządu premier był pytany o to, czy powodem ewentualnej dymisji Polaczka może być konflikt między nim a ministrem finansów Zytą Gilowską o pieniądze na drogi.

"Ja bym tego nie personalizował, jest po prostu problem istnienia i kontynuacji działania instytucji, które w świetle gotowego już - przynajmniej w sensie koncepcyjnym - projektu wielkiej reformy finansów publicznych, istnieć nie powinny" - powiedział premier. Jak wyjaśnił chodzi o Krajowy Fundusz Drogowy i Krajowy Fundusz Kolejowy.

Premier powiedział, że "w obecnej postaci", w świetle reformy finansów publicznych, te instytucje nie powinny istnieć. J.Kaczyński dodał, że Zyta Gilowska "słusznie stawia" tę sprawę". Jak dodał, "ma jego poparcie".

(DI, PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane