Premier: w spółkach Skarbu Państwa ludzie o niepodważalnych kwalifikacjach

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 19-07-2006, 12:49

Premier Jarosław Kaczyński zapewnił w środę w swoim sejmowym expose, że zwróci się do środowisk akademickich, "aby ludzie kierowani do spółek Skarbu Państwa byli ludźmi o niepodważalnych kwalifikacjach".

Premier Jarosław Kaczyński zapewnił w środę w swoim sejmowym expose, że zwróci się do środowisk akademickich, "aby ludzie kierowani do spółek Skarbu Państwa byli ludźmi o niepodważalnych kwalifikacjach".

Zdaniem J. Kaczyńskiego, obecnie majątek państwowy wykorzystywany jest nieracjonalnie. "Mamy do czynienia z wyciekiem środków dla celów prywatnych. Mamy do czynienia z mechanizmami, które działały w przeszłości, ale i takimi, które nadal chcą funkcjonować i prowadzą do traktowania tej sfery (majątku państwowego - PAP) jako sfery szczególnego rodzaju łupu" - powiedział szef rządu.

Jak dodał, zadaniem rządu, w które będzie się osobiście angażował jako premier, "jest skończenie z tym stanem rzeczy". Podkreślił, że w Ministerstwie Skarbu Państwa prowadzone są prace, "aby zorganizować to wszystko inaczej, na nowych lepszych zasadach"

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Premier: w spółkach Skarbu Państwa ludzie o niepodważalnych kwalifikacjach